Kayman Adaları Dolar

Kayman Adaları Doları (KYD)

Kayman Adaları Doları, İngiliz Milletler Topluluğu’na bağlı Kayman Adaları’nın para birimidir. ISO 4217 kodu KYD’dir. Dolar, 100 sent’e bölünmüştür. Dolar, 1972 yılında Kayman Adaları’nın Birleşik Krallık’tan bağımsızlığını kazanmasının ardından tanıtıldı.

Dolar, Kayman Adaları Merkez Bankası (Cayman Islands Monetary Authority) tarafından basılmaktadır. Merkez Bankası, doların değerini ve arzını kontrol eder.

Dolar, Kayman Adaları’nda yasal ödeme aracıdır. Dolar, Kayman Adaları’nda bulunan tüm işletmeler ve kuruluşlar tarafından kabul edilmelidir.

Dolar, uluslararası piyasalarda da işlem görmektedir. Dolar, dolar, euro ve sterlin gibi diğer büyük para birimleriyle işlem görmektedir.

Doların değeri

Doların değeri, Kayman Adaları ekonomisine ve küresel piyasalara göre değişir. Dolar, Kayman Adaları ekonomisi güçlü olduğunda değer kazanır. Dolar, Kayman Adaları ekonomisi zayıf olduğunda değer kaybeder.

Doları nerede bulabilirsiniz?

Doları Kayman Adaları’nda bulunan bankalarda, döviz bürolarında ve mağazalarda bulabilirsiniz. Doları çevrimiçi olarak da satın alabilirsiniz.

Doları nasıl kullanabilirsiniz?

Doları Kayman Adaları’nda bulunan herhangi bir işletmede veya kuruluşta kullanabilirsiniz. Doları uluslararası piyasalarda kullanabilirsiniz.

Doları nasıl çevirebilirsiniz?

Doları diğer para birimlerine çevirmek için bir döviz bürosunu veya çevrimiçi bir döviz dönüştürücüsünü kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.