Kenya Şilin

Kenya Şilini (KES)

Kenya Şilini, Kenya’nın para birimidir. ISO 4217 kodu KES’tir. Şilin, 100 cent’e bölünmüştür. Şilin, 1966 yılında Kenya’nın bağımsızlığını kazanmasının ardından tanıtıldı.

Şilin, Kenya Merkez Bankası (Central Bank of Kenya) tarafından basılmaktadır. Merkez Bankası, şilinin değerini ve arzını kontrol eder.

Şilin, Kenya’da yasal ödeme aracıdır. Şilin, Kenya’da bulunan tüm işletmeler ve kuruluşlar tarafından kabul edilmelidir.

Şilin, uluslararası piyasalarda da işlem görmektedir. Şilin, dolar, euro ve sterlin gibi diğer büyük para birimleriyle işlem görmektedir.

Şilin’in değeri

Şilin’in değeri, Kenya ekonomisine ve küresel piyasalara göre değişir. Şilin, Kenya ekonomisi güçlü olduğunda değer kazanır. Şilin, Kenya ekonomisi zayıf olduğunda değer kaybeder.

Şilini nerede bulabilirsiniz?

Şilini Kenya’da bulunan bankalarda, döviz bürolarında ve mağazalarda bulabilirsiniz. Şilini çevrimiçi olarak da satın alabilirsiniz.

Şilini nasıl kullanabilirsiniz?

Şilini Kenya’da bulunan herhangi bir işletmede veya kuruluşta kullanabilirsiniz. Şilini uluslararası piyasalarda kullanabilirsiniz.

Şilini nasıl çevirebilirsiniz?

Şilini diğer para birimlerine çevirmek için bir döviz bürosunu veya çevrimiçi bir döviz dönüştürücüsünü kullanabilirsiniz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.