Svaziland Lilangeni

Svaziland Lilangeni (SZL)

Svaziland Lilangeni, Svaziland’ın resmi para birimidir. ISO 4217 kodu SZL’dir. Lilangeni, 100 cent’e bölünmüştür. Lilangeni, 1974 yılında Svaziland’ın Birleşik Krallık’tan bağımsızlığını kazanmasının ardından tanıtıldı.

Lilangeni, Swaziland Merkez Bankası (Central Bank of Swaziland) tarafından basılmaktadır. Merkez Bankası, lilangeni’nin değerini ve arzını kontrol eder.

Lilangeni, Swaziland’da yasal ödeme aracıdır. Lilangeni, Swaziland’da bulunan tüm işletmeler ve kuruluşlar tarafından kabul edilmelidir.

Lilangeni, uluslararası piyasalarda da işlem görmektedir. Lilangeni, dolar, euro ve sterlin gibi diğer büyük para birimleriyle işlem görmektedir.

Lilangeni’nin değeri

Lilangeni’nin değeri, Svaziland ekonomisine ve küresel piyasalara göre değişir. Lilangeni, Svaziland ekonomisi güçlü olduğunda değer kazanır. Lilangeni, Swaziland ekonomisi zayıf olduğunda değer kaybeder.

Lilangeni’yi nerede bulabilirsiniz?

Lilangeni’yi Swaziland’da bulunan bankalarda, döviz bürolarında ve mağazalarda bulabilirsiniz. Lilangeni’yi çevrimiçi olarak da satın alabilirsiniz.

Lilangeni’yi nasıl kullanabilirsiniz?

Lilangeni’yi Swaziland’da bulunan herhangi bir işletmede veya kuruluşta kullanabilirsiniz. Lilangeni’yi uluslararası piyasalarda kullanabilirsiniz.

Lilangeni’yi nasıl çevirebilirsiniz?

Lilangeni’yi diğer para birimlerine çevirmek için bir döviz bürosunu veya çevrimiçi bir döviz dönüştürücüsünü kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.