Paraguay Guarani

Paraguay Guarani (PYG)

Paraguay Guarani, Paraguay’ın resmi para birimidir. ISO 4217 kodu PYG’dir. Guarani, 100 centimo’ya bölünmüştür. Guarani, 1865 yılında Paraguay’ın Birleşik Krallık ve Arjantin’den bağımsızlığını kazanmasının ardından tanıtıldı.

Guarani, Paraguay Merkez Bankası (Banco Central del Paraguay) tarafından basılmaktadır. Merkez Bankası, guarani’nin değerini ve arzını kontrol eder.

Guarani, Paraguay’da yasal ödeme aracıdır. Guarani, Paraguay’da bulunan tüm işletmeler ve kuruluşlar tarafından kabul edilmelidir.

Guarani, uluslararası piyasalarda da işlem görmektedir. Guarani, dolar, euro ve sterlin gibi diğer büyük para birimleriyle işlem görmektedir.

Guarani’nin değeri

Guarani’nin değeri, Paraguay ekonomisine ve küresel piyasalara göre değişir. Guarani, Paraguay ekonomisi güçlü olduğunda değer kazanır. Guarani, Paraguay ekonomisi zayıf olduğunda değer kaybeder.

Guarani’yi nerede bulabilirsiniz?

Guarani’yi Paraguay’da bulunan bankalarda, döviz bürolarında ve mağazalarda bulabilirsiniz. Guarani’yi çevrimiçi olarak da satın alabilirsiniz.

Guarani’yi nasıl kullanabilirsiniz?

Guarani’yi Paraguay’da bulunan herhangi bir işletmede veya kuruluşta kullanabilirsiniz. Guarani’yi uluslararası piyasalarda kullanabilirsiniz.

Guarani’yi nasıl çevirebilirsiniz?

Guarani’yi diğer para birimlerine çevirmek için bir döviz bürosunu veya çevrimiçi bir döviz dönüştürücüsünü kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.