Kuzey Kore Won

Kuzey Kore Wonu

, Kuzey Kore’nin para birimidir. ISO 4217 kodu KPW’dir. Won, 100 jeona bölünmüştür. Won, 1947 yılında Kuzey Kore’nin kuruluşundan sonra tanıtıldı.

Won, Kuzey Kore Merkez Bankası (Central Bank of the Democratic People’s Republic of Korea) tarafından basılmaktadır. Merkez Bankası, wonun değerini ve arzını kontrol eder.

Won, Kuzey Kore’de yasal ödeme aracıdır. Won, Kuzey Kore’de bulunan tüm işletmeler ve kuruluşlar tarafından kabul edilmelidir.

Won, uluslararası piyasalarda işlem görmemektedir. Won, yalnızca Kuzey Kore’de kullanılmaktadır.

Won’un değeri

Won’un değeri, Kuzey Kore ekonomisine ve küresel piyasalara göre değişir. Won, Kuzey Kore ekonomisi güçlü olduğunda değer kazanır. Won, Kuzey Kore ekonomisi zayıf olduğunda değer kaybeder.

Won’u nerede bulabilirsiniz?

Won’u Kuzey Kore’de bulunan bankalarda, döviz bürolarında ve mağazalarda bulabilirsiniz. Won’u Kuzey Kore dışında bulmak zordur.

Won’u nasıl kullanabilirsiniz?

Won’u Kuzey Kore’de bulunan herhangi bir işletmede veya kuruluşta kullanabilirsiniz. Won’u uluslararası piyasalarda kullanamazsınız.

Won’u nasıl çevirebilirsiniz?

Won’u diğer para birimlerine çevirmek için bir döviz bürosunu veya çevrimiçi bir döviz dönüştürücüsünü kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.