Suriye Pound

Suriye Poundu (SYP)

Suriye Poundu (SYP), Suriye’nin resmi para birimidir. ISO 4217 kodu SYP’dir. Pound, 100 piastreye bölünmüştür. Pound, 1919 yılında Suriye’nin Fransız mandasından bağımsızlığını kazanmasının ardından tanıtıldı.

Pound, Suriye Merkez Bankası (Banque Centrale de Syrie) tarafından basılmaktadır. Merkez Bankası, poundun değerini ve arzını kontrol eder.

Pound, Suriye’de yasal ödeme aracıdır. Pound, Suriye’de bulunan tüm işletmeler ve kuruluşlar tarafından kabul edilmelidir.

Pound, uluslararası piyasalarda da işlem görmektedir. Pound, dolar, euro ve sterlin gibi diğer büyük para birimleriyle işlem görmektedir.

Pound’un değeri

Pound’un değeri, Suriye ekonomisine ve küresel piyasalara göre değişir. Pound, Suriye ekonomisi güçlü olduğunda değer kazanır. Pound, Suriye ekonomisi zayıf olduğunda değer kaybeder.

Pound’u nerede bulabilirsiniz?

Pound’u Suriye’de bulunan bankalarda, döviz bürolarında ve mağazalarda bulabilirsiniz. Pound’u çevrimiçi olarak da satın alabilirsiniz.

Pound’u nasıl kullanabilirsiniz?

Pound’u Suriye’de bulunan herhangi bir işletmede veya kuruluşta kullanabilirsiniz. Pound’u uluslararası piyasalarda kullanabilirsiniz.

Pound’u nasıl çevirebilirsiniz?

Pound’u diğer para birimlerine çevirmek için bir döviz bürosunu veya çevrimiçi bir döviz dönüştürücüsünü kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.