Myanmar Kyat

Myanmar Kyat (MMK)

Myanmar Kyat, Myanmar’ın resmi para birimidir. ISO 4217 kodu MMK’dır. Kyat, 100 pya’ya bölünmüştür. Kyat, 1952 yılında Myanmar’ın Birleşik Krallık’tan bağımsızlığını kazanmasının ardından tanıtıldı.

Kyat, Myanmar Merkez Bankası (Central Bank of Myanmar) tarafından basılmaktadır. Merkez Bankası, kyatın değerini ve arzını kontrol eder.

Kyat, Myanmar’da yasal ödeme aracıdır. Kyat, Myanmar’da bulunan tüm işletmeler ve kuruluşlar tarafından kabul edilmelidir.

Kyat, uluslararası piyasalarda da işlem görmektedir. Kyat, dolar, euro ve sterlin gibi diğer büyük para birimleriyle işlem görmektedir.

Kyat’ın değeri

Kyat’ın değeri, Myanmar ekonomisine ve küresel piyasalara göre değişir. Kyat, Myanmar ekonomisi güçlü olduğunda değer kazanır. Kyat, Myanmar ekonomisi zayıf olduğunda değer kaybeder.

Kyat’ı nerede bulabilirsiniz?

Kyat’ı Myanmar’da bulunan bankalarda, döviz bürolarında ve mağazalarda bulabilirsiniz. Kyat’ı çevrimiçi olarak da satın alabilirsiniz.

Kyat’ı nasıl kullanabilirsiniz?

Kyat’ı Myanmar’da bulunan herhangi bir işletmede veya kuruluşta kullanabilirsiniz. Kyat’ı uluslararası piyasalarda kullanabilirsiniz.

Kyat’ı nasıl çevirebilirsiniz?

Kyat’ı diğer para birimlerine çevirmek için bir döviz bürosunu veya çevrimiçi bir döviz dönüştürücüsünü kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.