Panama Balboa

Panama Balboa (PAB)

Panama Balboa, Panama’nın resmi para birimidir. ISO 4217 kodu PAB’dir. Balboa, 100 centesimo’ya bölünmüştür. Balboa, 1904 yılında Panama’nın bağımsızlığını kazanmasının ardından tanıtıldı.

Balboa, Panama Merkez Bankası (Banco Nacional de Panamá) tarafından basılmaktadır. Merkez Bankası, balboa’nın değerini ve arzını kontrol eder.

Balboa, Panama’da yasal ödeme aracıdır. Balboa, Panama’da bulunan tüm işletmeler ve kuruluşlar tarafından kabul edilmelidir.

Balboa, uluslararası piyasalarda da işlem görmektedir. Balboa, dolar, euro ve sterlin gibi diğer büyük para birimleriyle işlem görmektedir.

Balboa’nın değeri

Balboa’nın değeri, Panama ekonomisine ve küresel piyasalara göre değişir. Balboa, Panama ekonomisi güçlü olduğunda değer kazanır. Balboa, Panama ekonomisi zayıf olduğunda değer kaybeder.

Balboa’yı nerede bulabilirsiniz?

Balboa’yı Panama’da bulunan bankalarda, döviz bürolarında ve mağazalarda bulabilirsiniz. Balboa’yı çevrimiçi olarak da satın alabilirsiniz.

Balboa’yı nasıl kullanabilirsiniz?

Balboa’yı Panama’da bulunan herhangi bir işletmede veya kuruluşta kullanabilirsiniz. Balboa’yı uluslararası piyasalarda kullanabilirsiniz.

Balboa’yı nasıl çevirebilirsiniz?

Balboa’yı diğer para birimlerine çevirmek için bir döviz bürosunu veya çevrimiçi bir döviz dönüştürücüsünü kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.